Diabetológiai szakápoló és edukátor képzés visszanézhető órákkal és ONLINE jegyzetekkel
A korábbi OKJ 55 723 03 Diabetológiai szakápoló és edukátor képzés megszűnt, helyette végezd el megújult, államilag elismert szakmai képzésünket ONLINE!
SZEPTEMBERI AJÁNLATAINK
Szombati csoportMost Popular
Egyösszegű tandíjbefizetés esetén: 320 000 Ft
Ft- Jelentkezés feltétele: érettségi bizonyítvány, érettségi végzettséget követő minimum három éves és legalább MKKR 5 besorolású ápoló szakképesítés-ráépülés, csecsemő és gyermekápoló szakképesítés-ráépülés vagy általános ápoló szakma, 2 év ápoló, csecsemő és gyermekápoló munkakörben töltött szakmai gyakorlat és szakmai egészségügyi alkalmasság (foglalkozás-egészségügyi szakellátó hely által kiállított igazolás)
- 7 hónap
- Oktatási napok: kéthetente szombaton ONLINE elméleti oktatás 8:30-15:10 között
- Jelentkezési határidő: 2023. augusztus 20.
- Beiratkozás: folyamatosan ONLINE formában!
- Kezdés: 2023. szeptember 2.
- Tandíj részletekben*: 7×48 200 Ft – Részletek ITT!
Hétköznapi csoportMost Popular
Egyösszegű tandíjbefizetés esetén: 320 000 Ft
Ft- Jelentkezés feltétele: érettségi bizonyítvány, érettségi végzettséget követő minimum három éves és legalább MKKR 5 besorolású ápoló szakképesítés-ráépülés, csecsemő és gyermekápoló szakképesítés-ráépülés vagy általános ápoló szakma, 2 év ápoló, csecsemő és gyermekápoló munkakörben töltött szakmai gyakorlat és szakmai egészségügyi alkalmasság (foglalkozás-egészségügyi szakellátó hely által kiállított igazolás)
- 7 hónap
- Oktatási napok: kéthetente kedden és csütörtökön ONLINE elméleti oktatás 17:00-20:10 között
- Jelentkezési határidő: 2023. augusztus 20.
- Beiratkozás: folyamatosan ONLINE formában!
- Kezdés: 2023. szeptember 3.
- Tandíj részletekben*: 7×48 200 Ft – Részletek ITT!
* – További infó a GYIK-ben.
Miért legyél diabetológiai szakápoló és edukátor?
Fontos része lesz a munkádnak, hogy egyénre szabottan tudd oktatni a betegeket és hozzátartozóikat az egészségnevelés módszereivel, a didaktika alapelvei alapján a betegséggel kapcsolatos ismeretekre és az önmenedzseléshez szükséges eszközök alkalmazására.
Nagy szereped lesz a cukorbetegség megelőzésében egyes betegeknél, akiknél még nem diagnosztizáltal cukorbetegséget.
Ha már meglévő betegekkel kell dolgoznod, akkor ápolni és gondozni kell őket, ami szintén a te feladatod lesz, amiért nagyon hálásak lesznek neked.
A munkád során a pontosság, precizitás és a megbízhatóság kiemelt értéket képvisel majd. A beteggel a vizsgálatok során empatikusnak kell lenned, a beteg állapotát figyelemmel kell kísérned. Fontos minden betegnek, hogy érezze, hogy ő nem más, mint a többi.
Elengedhetetlen, hogy a beteg családja is tudja használni az inzulinadagolókat és a vércukor önellenőrzés eszközeit, és az ehhez kapcsolódó információkról felvilágosítást kapjanak, amiben fontos szereped lesz a munkád során.
Hogyan fog diabetológiai szakápoló és edukátorként kinézni egy napod?
A diabetológiai szakápoló és edukátor mind a prevenciós munkában, mind a betegellátásban a szövődmények késleltetésében, illetve az ellátásban team tagként szakmailag magasan képzet- 2/10 ten vesz részt. Tevékenysége kompetenciáján belül kiterjed a prevenció mindhárom szintjére. Diabeteses betegeket ápol, gondoz jellemzően kórházi osztályon, szakrendelőben, Diabetes Centrumban, házi orvosi szolgálatnál. Egyénre szabottan oktatja a betegeket és hozzátartozóikat az egészségnevelés módszereivel, a didaktika alapelvei alapján a betegséggel kapcsolatos ismeretekre és az önmenedzseléshez szükséges eszközök alkalmazására. A hypoglykaemiás rosszullétet felismeri, elhárítja. A hyperglykaemiás kómát felismeri, elhárításában részt vesz. Speciális vérvételeket, terheléses vizsgálatokat végez, hossz- és súly percentilis értéket számít, bőrredő mérőt használ a tápláltsági állapot megítéléséhez. Neuropathiás szűrővizsgálatot, fizikális-, oscillometriás-, Doppler-vizsgálatot végez, és vibrációs érzésvizsgálatokat kivitelez. Team tagként részt vesz a terhességgel szövődött cukorbeteg interdiszciplináris ellátásában, gondozásában A prekoncepcionális gondozásban részt vesz, gondozási tervet készít, életmódi tanáccsal látja el a beteget és hozzátartozóját Újszülöttkori, csecsemőkori, gyermekkori diabetes mellitus tüneteit felismeri, inzulinterápia kivitelezésében részt vesz. Alapvető lábápolási eljárásokat, mint szakszerű lábápolást, benőtt köröm ellátását és sebkezelést végez, baktériumtenyésztéshez mintavételt készít.Tanácsot ad a társadalmi támogatások igénybevételéhez, a gyógyászati segédeszközök beszerzéséhez. Oktatja a betegeket és hozzátartozóikat a környezetvédelmi szabályokra, a környezeti fenntarthatóság védelmére.
Oktatóink
Eisenhauerné Fördős Andrea
osztályvezető főnővér, ÉKC Új Szent János Kórház és Szakrendelő, Ápolási Osztály
Bemutatkozás
Szakterületeim: egészségnevelés, szakápolástan, gyakorlati edukáció, bőrgyógyászat, záró dolgozat felkészítés.
Jelenleg az ÉKC Új Szent János Kórház és Szakrendelőben dolgozom, Ápolási Osztályon vagyok osztályvezető főnővér 6 éve. Korábban 10 évig aktív diabetológiai profilú belgyógyászati osztályt vezettem. Ez az első munkahelyem.
Az Ápolási Osztályon ápoló hallgatók, gyakorló ápolók oktatása, valamint a SOTE egyetemi geriátriai specializációjú hallgatók gyakorlati oktatása, vizsgáztatása folyik.
A MESZK vizsgabizottsági tagja vagyok 2015 óta, rendszeresen járok ápoló hallgatókat vizsgáztatni.
Diabetológiai szakápoló és edukátor képzésen tanítok egészségnevelést, szakápolástant, gyakorlati edukációt, bőrgyógyászatot, záró dolgozat felkészítést. Vizsgáztatok és a záródolgozatokat értékelem.
Iskolai végzettségeim:
- Érettségi: Kossuth Zsuzsa Egészségügyi szakközépiskola – Budapest 1992.
- OKJ ápoló: Szentágothai János Eü. Szakképző Iskola 2000.
- Hospice Szakápoló és Koordinátor: ETI 2004.
- Diabetológiai Szakápoló: ETI (Alapítvány a diabetológiai szakápolókért) 2006.
- Diplomás ápoló: Győr, Széchenyi István Egyetem 2010.
- A SOTE-n Ápoló Msc-kiterjesztett hatáskörű ápoló-geriártriai specializációval képzés (elvégeztem 2019. novemberében)
- A PTE Egészségügyi Menedzser MSC képzést végeztem, 2021-ben.
Munkahelyek:
- Első és jelenlegi munkahelyem is az ÉKC Új Szent János Kórház és Szakrendelő.
- 12 évig Krónikus és Aktív Pulmonológiai Osztály, főnővér: 1999-2005
- Hospice otthonápolási szolgálatnál dolgoztam, mint hospice koordinátor (Szent Rita Otthonápolási Szolgálat) 2004-2006. között.
- április: II. Belgyógyászat-Diabetológiai Osztály, főnővér
- 2015 óta a Szent János Kórház Ápolási Osztályának osztályvezető ápolója vagyok.
A Pannon Kincstár képző központban 2015 óta szervezem és tanítok a diabetológiai szakápoló képzésben.
Számos előadást tartottam hospice, diabetológiai és gerontológiai témakörökben, rendszeresen adok elő szakmai kongresszusokon, több edukációs versenyen is rész vettem.
Szakdolgozói versenyek, szakmai elismerések:
- Ápolás Igazgatói Dicséret (Ápolónők napja alkalmából)
- Főigazgatói Dicséret (Ápolónők napja alkalmából)
- Intézeti Szakdolgozói Tudományos Nap: A kardiometabolikus program első tapasztalatai: III. helyezés
- Intézeti Szakdolgozói Tudományos Nap: Szájelváltozások jelentősége cukorbetegségben – kérdőíves feldolgozás: I. helyezés
- Országos betegedukációs verseny: középdöntő
- Országos betegedukációs verseny: középdöntő
- Astellas- díj: az év egészségügyi szakdolgozója lettem a fekvőbeteg-ellátás kategóriában
- Intézeti Szakdolgozói Tudományos Nap: Gesztációs diabeteses kismamák gondozása- Különdíj
- Főigazgatói Dicséret (Semmelweis nap alkalmából)
- A Magyar Diabetes Társaság pályázatán: Kiváló diabetes edukátor díj
- Főigazgatói Dicséret (Semmelweis nap alkalmából) – Covid ellátásban végzett munkámért.
Nagy Nóra Zsófia
Szent Imre Egyetemi Oktatókórház, dietetikus
Bemutatkozás
Szakterületeim: egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozás, betegségek diétás kezelése, mesterséges táplálás
2013-ban végeztem a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karán. Diplomám megszerzése után a budai Szent Imre Oktatókórház dietetikusa lettem, azóta is az intézmény dietetikai szolgálatát erősítem. 2015-ben az Istenhegyi Géndiagnosztikai Klinika csapatához csatlakoztam, ahol 4 éven át inzulin rezisztencia, meddőség és terhességi cukorbetegség kapcsán segítettem a hozzám fordulókat. 2019-ben szereztem meg Táplálkozástudományi MSc diplomámat és kezdem el a PhD képzést a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Doktori Iskolájában. Kórházi munkám mellett 2020 tavasza és 2021 ősze között a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karán a dietetikus hallgatók gyakorlati dietetika szemináriumi gyakorlatvezetője is voltam, illetve a dietetikus képzés kórházi gyakorlatának lebonyolításában a mai napig aktívan részt veszek.
A Pannon Kincstárban 2014 szeptembere óta oktatom a táplálkozástan, az étrendkiegészítők és tápszerek és táplálásterápia tantárgyakat.
A tanítás számomra azért nagyon fontos, mert esélyt ad, hogy az óra keretein belül eloszlassam a táplálkozást érintő tévhiteket, hangsúlyozzam a kiegyensúlyozott táplálkozás – és az egészséges életmód – fontosságát. A különböző betegségek terápiájának is elengedhetetlen eleme a kiegyensúlyozott, szervezetünk állapotához igazított, a tudomány által támogatott étrend. Szeretem saját tapasztalataimmal megtölteni az óráimat, úgy érzem, ettől sokkal közelebb tudom hozni ezt a kulcsfontosságú, csodálatos területet a hallgatók számára.
Ridegné Cseke Irén
Egészségügyi szakoktató-mentortanár, pedagógiai előadó, közoktatásvezető, intenzív terápiás ápoló
Bemutatkozás
Szakterületeim: ápolástan és gondozástan, klinikumi és szakápolástani ismeretek, pedagógia és betegedukáció, egészségügyi jog és etika, egészségnevelés-egészségfejlesztés, kommunikáció, elsősegélynyújtás.
Pályám kezdetén közvetlen betegágymelletti intenzív terápiás ápolóként dolgoztam néhány évig, és azt követően – több évtizede – oktatóként, vizsgáztatóként, közigazgatási szakemberként tevékenykedem az egészségügyi alapképzés, szakképzés különböző területein, a középfokú képzési szinttől, a felsőoktatási-egészségtudományi szintig, az ágazati irányításban pedig az egészségügyi minisztériumban, továbbá annak háttérintézményeiben.
Mindezek tették lehetővé számomra azt, hogy egy-egy témát, problémakört több aspektusból is megközelíthessek.
A Pannon Kincstárban a kezdetektől dolgozom, oktatói, oktatásszervezői, szakértői, mentortanári feladatkörökben.
Álláspontom szerint minden életkori szakaszra, de a felnőttkori képzésre is igaz, hogy az oktatás nevelés is egyben. Mindezt specifikussá éppen az teszi, hogy az egészségügyi szakemberek képzésére vállalkozva, a nevelésre, a bánásmódra sokkal nagyobb figyelmet kell fordítanunk, tekintettel arra, hogy az egészségügyi szolgáltatónál a képzésben résztvevő először találkozik a különböző életkorú és státuszú beteggel, kisgyermekkel, idős egyénnel, és a tudatos kommunikáció, metakommunikáció, az odafigyelés, odafordulás, a segítőkészség rendkívüli hangsúlyt kell, hogy kapjon minden egyes tanítási alkalommal. Elsősorban ezzel segíthetünk abban, hogy a páciensek kiszolgáltatottsága csökkenjen.
Részemről ez a legfontosabb üzenet a tanítványok felé.
Miből áll a képzés?
Tanusítvány
A tananyagegységek elsajátítása után modulzáró vizsgán illetve záróvizsgán mérjük tudásodat. Ezek sikeres teljesítése a tanusítvány kiadásának feltétele.
Gyakorlat
Segítünk abban, hogyan fogj hozzá gyakorlati helyed kereséséhez. A gyakorlati idő a képzésed kötelező része.
Szakmai vizsga
A szakmai vizsgára a megszerzett tanúsítvánnyal tudsz jelentkezni egy akkreditált vizsgaközpontban.
Munkába állás
Több évtizedes szakértelmünknek és kiterjedt szakmai kapcsolati hálónknak köszönhetően nem csak a tudást adjuk. Kifejezetten tanulóinknak szóló álláshirdetésekkel segítünk karriered beindításában.
Tananyagegységek
Gyakran ismételt kérdések
Jelentkezés
Fizetés
A képzés menete
Vizsgázás
Bónuszok
több, mint 30.000 Ft értékben
Ingyenes online jegyzetek
Rengeteg munkánk van abban, hogy a képzés anyagait fejlesszük, melynek egy diákra jutó költsége 30.000 Ft
Mentorálás a képzés teljes ideje alatt
Végig fogjuk a kezed, és ha segítségre van szükséged, személyre szabottan számíthatsz oktatóidra. Egyénfüggő, hogy ki mennyire él ezzel a lehetőséggel, de érdemes kihasználni.
Regisztrációs díj
Online jelentkezés esetén az 5000 Ft-os adminisztrációs díjat elengedjük.
Miért nálunk végezd el?
A Pannon Kincstár Humán Szakképző Központban több mint 15 éve biztosítjuk az utánpótlást a segítő szakmák, valamint a pénzügyi, jogi, logisztikai és más gazdasági szakterületek számára.
A nálunk végzett tanulókkal és a szakmájukban is aktívan dolgozó oktatóinkkal az elmúlt évek alatt hatalmasra nőtt a szakmai családunk.
Igyekszünk úgy alakítani a képzési palettánkat, hogy időben felkészüljünk a változó helyzetekre és mindig magas szintű, piacképes tudást nyújtsunk.
KÖZÖS TANULÁS, SZAKÉRTŐ TANÁROK, VISSZANÉZHETŐ ÓRÁK!
Online foglalkozásaink során aktív tanári jelenlét mellett otthonodból tehetsz szert a naprakész és mély szakmai tudásra. Fontos, hogy óráinkon olyan szakemberektől tanulhatsz, akik szakterületükön is aktívan végzik hivatásukat. Mindezek nemcsak a sikeres vizsgához segítenek hozzá, hanem ahhoz is, hogy a munka világába csöppenve valóban helyt tudj állni.
Ha az élet úgy hozza és ki kell hagynod egy tanórát, akkor eléred visszanézhető formában a teljes órai anyagot. A felkészüléshez használhatod a tanáraid által feltöltött, online elérhető jegyzeteket is!
Mindezek célja, hogy a képzés során életed ritmusához alkalmazkodva tudd a tanuláshoz szükséges időt is beilleszteni a mindennapokba!
VÁLSÁGÁLLÓ SZAKMA
Nem sok szakma válságálló, de egészségügyi szakemberekre mindig szükség lesz, sőt, most nagyobb szükség van, mint valaha.
FEKTESS A JÖVŐBE
Ennyire kedvező körülmények még sosem voltak ahhoz, hogy a saját tudásod egy következő szintre emeld, új szakmát sajátíts el és új lehetőséget nyiss az életedben.
Ismerj meg minket jobban!
Nézd meg a bemutatkozó videónkat!
Dedikált ügyintéződ
Az alábbi témákkal fordulhatsz hozzám e-mailben:
- a képzés menetével,
- beiratkozással,
- gyakorlattal
kapcsolatos tudnivalók, vagy egyéb, a képzéshez fűződő kérdések.
Nagy Anita
tanulmányi referens
Kérdés esetén, kérünk, írj e-mailt a [email protected] e-mail címre, mely megkeresésekre 2 munkanapon belül válaszolunk!
Ügyfélfogadási idő:
Kedd-Péntek 12:30-16:30
Szombat: 7:30-15:30