A korábbi OKJ 55 723 03 Diabetológiai szakápoló és edukátor képzés megszűnt, helyette végezd el megújult, államilag elismert szakmai képzésünket ONLINE!
DIABETOLÓGIAI SZAKÁPOLÓ ÉS EDUKÁTOR KÉPZÉS visszanézhető órákkal és ONLINE jegyzetekkel
JANUÁRI AJÁNLATAINK
Szombati csoportMost Popular
Egyösszegű tandíjbefizetés esetén: 249 000 Ft
Ft- Jelentkezés feltétele: érettségi bizonyítvány, érettségi végzettséget követő minimum három éves és legalább MKKR 5 besorolású ápoló szakképesítés-ráépülés, csecsemő és gyermekápoló szakképesítés-ráépülés vagy általános ápoló szakma, 2 év ápoló, csecsemő és gyermekápoló munkakörben töltött szakmai gyakorlat és szakmai egészségügyi alkalmasság (foglalkozás-egészségügyi szakellátó hely által kiállított igazolás)
- 7 hónap
- Oktatási napok: kéthetente szombaton ONLINE elméleti oktatás 8:30-15:10 között
- Jelentkezési határidő: 2024. december 31.
- Beiratkozás: folyamatosan ONLINE formában!
- Kezdés: 2025. január 4.
- Tandíj részletekben*: 7×39 900 Ft – Részletek ITT!
- AJÁNDÉK Vizsgadrukk kezelő kurzus
Hétköznapi csoportMost Popular
Egyösszegű tandíjbefizetés esetén: 249 000 Ft
Ft- Jelentkezés feltétele: érettségi bizonyítvány, érettségi végzettséget követő minimum három éves és legalább MKKR 5 besorolású ápoló szakképesítés-ráépülés, csecsemő és gyermekápoló szakképesítés-ráépülés vagy általános ápoló szakma, 2 év ápoló, csecsemő és gyermekápoló munkakörben töltött szakmai gyakorlat és szakmai egészségügyi alkalmasság (foglalkozás-egészségügyi szakellátó hely által kiállított igazolás)
- 7 hónap
- Oktatási napok: kéthetente kedden és csütörtökön ONLINE elméleti oktatás 17:00-20:10 között
- Jelentkezési határidő: 2024. december 31.
- Beiratkozás: folyamatosan ONLINE formában!
- Kezdés: 2025. január 4.
- Tandíj részletekben*: 7×39 900 Ft – Részletek ITT!
- AJÁNDÉK Vizsgadrukk kezelő kurzus
* – További infó a GYIK-ben.
Hogyan fog diabetológiai szakápoló és edukátorként kinézni egy napod?
A diabetológiai szakápoló és edukátor mind a prevenciós munkában, mind a betegellátásban a szövődmények késleltetésében, illetve az ellátásban team tagként szakmailag magasan képzet- 2/10 ten vesz részt. Tevékenysége kompetenciáján belül kiterjed a prevenció mindhárom szintjére. Diabeteses betegeket ápol, gondoz jellemzően kórházi osztályon, szakrendelőben, Diabetes Centrumban, házi orvosi szolgálatnál. Egyénre szabottan oktatja a betegeket és hozzátartozóikat az egészségnevelés módszereivel, a didaktika alapelvei alapján a betegséggel kapcsolatos ismeretekre és az önmenedzseléshez szükséges eszközök alkalmazására. A hypoglykaemiás rosszullétet felismeri, elhárítja. A hyperglykaemiás kómát felismeri, elhárításában részt vesz. Speciális vérvételeket, terheléses vizsgálatokat végez, hossz- és súly percentilis értéket számít, bőrredő mérőt használ a tápláltsági állapot megítéléséhez. Neuropathiás szűrővizsgálatot, fizikális-, oscillometriás-, Doppler-vizsgálatot végez, és vibrációs érzésvizsgálatokat kivitelez. Team tagként részt vesz a terhességgel szövődött cukorbeteg interdiszciplináris ellátásában, gondozásában. A prekoncepcionális gondozásban részt vesz, gondozási tervet készít, életmódi tanáccsal látja el a beteget és hozzátartozóját. Újszülöttkori, csecsemőkori, gyermekkori diabetes mellitus tüneteit felismeri, inzulinterápia kivitelezésében részt vesz. Alapvető lábápolási eljárásokat, mint szakszerű lábápolást, benőtt köröm ellátását és sebkezelést végez, baktériumtenyésztéshez mintavételt készít. Tanácsot ad a társadalmi támogatások igénybevételéhez, a gyógyászati segédeszközök beszerzéséhez. Oktatja a betegeket és hozzátartozóikat a környezetvédelmi szabályokra, a környezeti fenntarthatóság védelmére.
Oktatóink
Online foglalkozásaink során aktív tanári jelenlét mellett otthonodból tehetsz szert a naprakész és mély szakmai tudásra. Fontos, hogy óráinkon olyan szakemberektől tanulhatsz, akik szakterületükön is aktívan végzik hivatásukat. Mindezek nemcsak a sikeres vizsgához segítenek hozzá, hanem ahhoz is, hogy a munka világába csöppenve valóban helyt tudj állni.
Eisenhauerné Fördős Andrea
osztályvezető főnővér, ÉKC Új Szent János Kórház és Szakrendelő, Ápolási Osztály
Bemutatkozás
Szakterületeim: egészségnevelés, szakápolástan, gyakorlati edukáció, bőrgyógyászat, záró dolgozat felkészítés.
Jelenleg az ÉKC Új Szent János Kórház és Szakrendelőben dolgozom, Ápolási Osztályon vagyok osztályvezető főnővér 6 éve. Korábban 10 évig aktív diabetológiai profilú belgyógyászati osztályt vezettem. Ez az első munkahelyem.
Az Ápolási Osztályon ápoló hallgatók, gyakorló ápolók oktatása, valamint a SOTE egyetemi geriátriai specializációjú hallgatók gyakorlati oktatása, vizsgáztatása folyik.
A MESZK vizsgabizottsági tagja vagyok 2015 óta, rendszeresen járok ápoló hallgatókat vizsgáztatni.
Diabetológiai szakápoló és edukátor képzésen tanítok egészségnevelést, szakápolástant, gyakorlati edukációt, bőrgyógyászatot, záró dolgozat felkészítést. Vizsgáztatok és a záródolgozatokat értékelem.
Iskolai végzettségeim:
- Érettségi: Kossuth Zsuzsa Egészségügyi szakközépiskola – Budapest 1992.
- OKJ ápoló: Szentágothai János Eü. Szakképző Iskola 2000.
- Hospice Szakápoló és Koordinátor: ETI 2004.
- Diabetológiai Szakápoló: ETI (Alapítvány a diabetológiai szakápolókért) 2006.
- Diplomás ápoló: Győr, Széchenyi István Egyetem 2010.
- A SOTE-n Ápoló Msc-kiterjesztett hatáskörű ápoló-geriártriai specializációval képzés (elvégeztem 2019. novemberében)
- A PTE Egészségügyi Menedzser MSC képzést végeztem, 2021-ben.
Munkahelyek:
- Első és jelenlegi munkahelyem is az ÉKC Új Szent János Kórház és Szakrendelő.
- 12 évig Krónikus és Aktív Pulmonológiai Osztály, főnővér: 1999-2005
- Hospice otthonápolási szolgálatnál dolgoztam, mint hospice koordinátor (Szent Rita Otthonápolási Szolgálat) 2004-2006. között.
- április: II. Belgyógyászat-Diabetológiai Osztály, főnővér
- 2015 óta a Szent János Kórház Ápolási Osztályának osztályvezető ápolója vagyok.
A Pannon Kincstár képző központban 2015 óta szervezem és tanítok a diabetológiai szakápoló képzésben.
Számos előadást tartottam hospice, diabetológiai és gerontológiai témakörökben, rendszeresen adok elő szakmai kongresszusokon, több edukációs versenyen is rész vettem.
Szakdolgozói versenyek, szakmai elismerések:
- Ápolás Igazgatói Dicséret (Ápolónők napja alkalmából)
- Főigazgatói Dicséret (Ápolónők napja alkalmából)
- Intézeti Szakdolgozói Tudományos Nap: A kardiometabolikus program első tapasztalatai: III. helyezés
- Intézeti Szakdolgozói Tudományos Nap: Szájelváltozások jelentősége cukorbetegségben – kérdőíves feldolgozás: I. helyezés
- Országos betegedukációs verseny: középdöntő
- Országos betegedukációs verseny: középdöntő
- Astellas- díj: az év egészségügyi szakdolgozója lettem a fekvőbeteg-ellátás kategóriában
- Intézeti Szakdolgozói Tudományos Nap: Gesztációs diabeteses kismamák gondozása- Különdíj
- Főigazgatói Dicséret (Semmelweis nap alkalmából)
- A Magyar Diabetes Társaság pályázatán: Kiváló diabetes edukátor díj
- Főigazgatói Dicséret (Semmelweis nap alkalmából) – Covid ellátásban végzett munkámért.
Nagy Nóra Zsófia
Szent Imre Egyetemi Oktatókórház, dietetikus
Bemutatkozás
Szakterületeim: egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozás, betegségek diétás kezelése, mesterséges táplálás
2013-ban végeztem a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karán. Diplomám megszerzése után a budai Szent Imre Oktatókórház dietetikusa lettem, azóta is az intézmény dietetikai szolgálatát erősítem. 2015-ben az Istenhegyi Géndiagnosztikai Klinika csapatához csatlakoztam, ahol 4 éven át inzulin rezisztencia, meddőség és terhességi cukorbetegség kapcsán segítettem a hozzám fordulókat. 2019-ben szereztem meg Táplálkozástudományi MSc diplomámat és kezdem el a PhD képzést a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Doktori Iskolájában. Kórházi munkám mellett 2020 tavasza és 2021 ősze között a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karán a dietetikus hallgatók gyakorlati dietetika szemináriumi gyakorlatvezetője is voltam, illetve a dietetikus képzés kórházi gyakorlatának lebonyolításában a mai napig aktívan részt veszek.
A Pannon Kincstárban 2014 szeptembere óta oktatom a táplálkozástan, az étrendkiegészítők és tápszerek és táplálásterápia tantárgyakat.
A tanítás számomra azért nagyon fontos, mert esélyt ad, hogy az óra keretein belül eloszlassam a táplálkozást érintő tévhiteket, hangsúlyozzam a kiegyensúlyozott táplálkozás – és az egészséges életmód – fontosságát. A különböző betegségek terápiájának is elengedhetetlen eleme a kiegyensúlyozott, szervezetünk állapotához igazított, a tudomány által támogatott étrend. Szeretem saját tapasztalataimmal megtölteni az óráimat, úgy érzem, ettől sokkal közelebb tudom hozni ezt a kulcsfontosságú, csodálatos területet a hallgatók számára.
Ridegné Cseke Irén
Egészségügyi szakoktató-mentortanár, pedagógiai előadó, közoktatásvezető, intenzív terápiás ápoló
Bemutatkozás
Szakterületeim: ápolástan és gondozástan, klinikumi és szakápolástani ismeretek, pedagógia és betegedukáció, egészségügyi jog és etika, egészségnevelés-egészségfejlesztés, kommunikáció, elsősegélynyújtás.
Pályám kezdetén közvetlen betegágymelletti intenzív terápiás ápolóként dolgoztam néhány évig, és azt követően – több évtizede – oktatóként, vizsgáztatóként, közigazgatási szakemberként tevékenykedem az egészségügyi alapképzés, szakképzés különböző területein, a középfokú képzési szinttől, a felsőoktatási-egészségtudományi szintig, az ágazati irányításban pedig az egészségügyi minisztériumban, továbbá annak háttérintézményeiben.
Mindezek tették lehetővé számomra azt, hogy egy-egy témát, problémakört több aspektusból is megközelíthessek.
A Pannon Kincstárban a kezdetektől dolgozom, oktatói, oktatásszervezői, szakértői, mentortanári feladatkörökben.
Álláspontom szerint minden életkori szakaszra, de a felnőttkori képzésre is igaz, hogy az oktatás nevelés is egyben. Mindezt specifikussá éppen az teszi, hogy az egészségügyi szakemberek képzésére vállalkozva, a nevelésre, a bánásmódra sokkal nagyobb figyelmet kell fordítanunk, tekintettel arra, hogy az egészségügyi szolgáltatónál a képzésben résztvevő először találkozik a különböző életkorú és státuszú beteggel, kisgyermekkel, idős egyénnel, és a tudatos kommunikáció, metakommunikáció, az odafigyelés, odafordulás, a segítőkészség rendkívüli hangsúlyt kell, hogy kapjon minden egyes tanítási alkalommal. Elsősorban ezzel segíthetünk abban, hogy a páciensek kiszolgáltatottsága csökkenjen.
Részemről ez a legfontosabb üzenet a tanítványok felé.
Miből áll a képzés?
Tanúsítvány
A tananyagegységek elsajátítása után modulzáró vizsgán illetve záróvizsgán mérjük tudásodat. Ezek sikeres teljesítése a tanúsítvány kiadásának feltétele.
Gyakorlat
Segítünk abban, hogyan fogj hozzá gyakorlati helyed kereséséhez. A gyakorlati idő a képzésed kötelező része.
Szakmai vizsga
A szakmai vizsgára a megszerzett tanúsítvánnyal tudsz jelentkezni egy akkreditált vizsgaközpontban.
Munkába állás
Több évtizedes szakértelmünknek és kiterjedt szakmai kapcsolati hálónknak köszönhetően nem csak a tudást adjuk. Kifejezetten tanulóinknak szóló álláshirdetésekkel segítünk karriered beindításában.
Tananyagegységek
Gyakran ismételt kérdések
Fizetés
Jelentkezés
A képzés menete
Vizsgázás
Ismerj meg minket jobban!
A Pannon Kincstár Humán Szakképző Központban több mint 15 éve biztosítjuk az utánpótlást a segítő szakmák, valamint a pénzügyi, jogi, logisztikai és más gazdasági szakterületek számára.
A nálunk végzett tanulókkal és a szakmájukban is aktívan dolgozó oktatóinkkal az elmúlt évek alatt hatalmasra nőtt a szakmai családunk.
Igyekszünk úgy alakítani a képzési palettánkat, hogy időben felkészüljünk a változó helyzetekre és mindig magas szintű, piacképes tudást nyújtsunk.
Rólunk mondták
További kérdésed volna?
Az alábbi témákkal fordulhatsz hozzám e-mailben:
- a képzés menetével,
- beiratkozással,
- gyakorlattal
kapcsolatos tudnivalók, vagy egyéb, a képzéshez fűződő kérdések.
Nagy Csenge
ügyfélkapcsolati adminisztrátor
Kérdés esetén, kérünk, írj e-mailt a [email protected] e-mail címre, mely megkeresésekre 2 munkanapon belül válaszolunk.
Ügyfélfogadási idő:
Kedd-Péntek: 12:30-16:30
Szombat: 7:30-15:30
A KÉPZÉS ADATAI:
Képzés megnevezése: Diabetológiai szakápoló és edukátor | Programkövetelmény azonosító száma: 09135005 | Engedélyszám: E/2020/000119