A korábbi OKJ 55 723 06 Foglalkozásegészségügyi szakápoló képzés megszűnt, helyette végezd el megújult, államilag elismert szakmai képzésünket ONLINE!
FOGLALKOZÁS-EGÉSZSÉGÜGYI SZAKÁPOLÓ KÉPZÉS visszanézhető órákkal és ONLINE jegyzetekkel
FEBRUÁRI AJÁNLATAINK
Szombati csoportMost Popular
Egyösszegű tandíjbefizetés esetén: 199 000 Ft
Per Month- A képzés megkezdésének feltétele: érettségi bizonyítvány, megszerzett 5 0913 03 01 Általános ápoló vagy 5 0913 03 04 Csecsemő- és gyermekápoló vagy OKJ 54 vagy 55 Ápoló / Csecsemő- és gyermekápoló szakképesítés és szakmai egészségügyi alkalmasság (foglalkozás-egészségügyi szakellátó hely által kiállított igazolás)
- 6 hónap
- Oktatási napok: hetente ONLINE elméleti oktatás szombaton 8:30-16:30 között
- Jelentkezési határidő: 2025. január 31.
- Beiratkozás: folyamatosan ONLINE formában!
- Kezdés: 2025. február 8. – BIZTOSAN INDUL!
- Tandíj részletekben*: 6×36 900 Ft – Részletek ITT!
- AJÁNDÉK Vizsgadrukk kezelő kurzus
Hétköznapi csoportMost Popular
Egyösszegű tandíjbefizetés esetén: 199 000 Ft
Per Month- A képzés megkezdésének feltétele: érettségi bizonyítvány, megszerzett 5 0913 03 01 Általános ápoló vagy 5 0913 03 04 Csecsemő- és gyermekápoló vagy OKJ 54 vagy 55 Ápoló / Csecsemő- és gyermekápoló szakképesítés és szakmai egészségügyi alkalmasság (foglalkozás-egészségügyi szakellátó hely által kiállított igazolás)
- 6 hónap
- Oktatási napok: hetente ONLINE elméleti oktatás kedden és csütörtökön 17:00-20:10 között
- Jelentkezési határidő: 2025. január 31.
- Beiratkozás: folyamatosan ONLINE formában!
- Kezdés: 2025. február 8.
- Tandíj részletekben*: 6×36 900 Ft – Részletek ITT!
- AJÁNDÉK Vizsgadrukk kezelő kurzus
* – További infó a GYIK-ben.
Oktatóink
Online foglalkozásaink során aktív tanári jelenlét mellett otthonodból tehetsz szert a naprakész és mély szakmai tudásra. Fontos, hogy óráinkon olyan szakemberektől tanulhatsz, akik szakterületükön is aktívan végzik hivatásukat. Mindezek nemcsak a sikeres vizsgához segítenek hozzá, hanem ahhoz is, hogy a munka világába csöppenve valóban helyt tudj állni.
Bajzi Rozália
egészségügyi szakoktató, andragógus tanár, EFR elsősegély oktató, doppingellenőr
Bemutatkozás
“Az iskola arra való, hogy az ember megtanuljon tanulni, hogy felébredjen a tudásvágya, megismerje a jól végzett munka örömét, megízlelje az alkotás izgalmát, megtanulja szeretni amit csinál és megtalálja azt a munkát, amit szeretni fog.” (Szentgyörgyi Albert)
Szakterületeim: az egészségügyi ágazathoz kapcsolódó tantárgyak, ágazati alapvizsga felkészítés, kardiológiai szakasszisztens képzés
1982-ben kezdtem dolgozni a 3. sz. Általános Iskolában Kistarcsán. Értelmi fogyatékos és nehezen nevelhető gyermekekkel foglalkoztam 4 éven keresztül.
Egészségügyhöz kapcsolódó múltam:
1986-tól 2012-ig tartott. Ez alatt az idő alatt különböző egészségügyi intézmények osztályain tevékenykedtem:
- Ifjúsági pszichiátria,
- belgyógyászat – kardiológia,
- felnőtt pszichiátria,
- sebészet
- neurológia,
- belgyógyászat – diabetológia,
- VIP osztály,
- sürgősségi ügyelet.
Ezek kívül minőségügyi referensi, telephelyvezetői, főnővéri és ápolási igazgató helyettesi, intézményi szakoktatói pozíciókat is betöltöttem.
Az érettségit követően folyamatosan tanultam. A különböző egészségügyi szakképesítéseim segítettek abban, hogy a betegellátáshoz megfelelő mértékű tudással rendelkezzek.
2008-ban vehettem át életem első diplomáját a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Szakoktatói Szakán.
2007-től veszek részt a Magyar Antidopping Csoport doppingellenőreként a doppingellenes tevékenységben azzal a céllal, hogy a sport egészséges és tiszta játék maradhasson. Egyike vagyok annak a 20 szakembernek, akik országunkban doppingellenes tanácsadói OKJ-s szakképesítést szereztek.
2011 – 2012 tanévben óraadóként citológus szakasszisztensek képzésében vettem részt a Vincotte Akadémián.
Még ebben az évben nyílt lehetőségem a Pannon Kincstár oktatói csapatába is bekerülni.
2012 elején kerestek meg a PTE SZESZI –ból, hogy szakmai igazgatóhelyettesként és szakoktatóként dolgozzam velük.
2013-ban Msc andragógus tanári végzettséget szereztem.
Az egészségügyi szakképzés mindig szívügyem volt, ezért megtiszteltetésként ért a felkérés és 2013 januárjában elfogadtam az akkor GYEMSZI-ETI Szakképzés Szervezési Főosztályvezetőjének ajánlatát, hogy szakképzés szervezési referensként tevékenykedjek az egészségügyi szakképzés területén. Több képzés felelőseként (felnőtt aneszteziológia, intenzív szakasszisztens, epidemiológiai szakápoló, fizioterápiás szakasszisztens, egészségügyi kártevőirtó és fertőtlenítő) végeztem a munkámat.
2016-ban sikeresen pályáztam a Meszk vizsgabizottsági tagjainak sorába, így részvételi lehetőségem nyílt az egészségügyi szakmai vizsgákon vizsgabizottsági tagként részt venni.
2020-ban több új ismerettel bővítettem tudásomat. Sikeres EFR nemzetközi elsősegély oktatói vizsgát tettem, valamint az értékelés és a romapedagógia szakmódszertani kompetenciákat szereztem. Jelenleg óraadó tanárként dolgozom, az egészségügyi és sport ágazat tantárgyait/témaköreit tanítom több oktatási intézményben.
Immár tíz éve vagyok oktatója a Pannon Kincstárnak, mely ez idő alatt hűséges iskolámmá, legkedvesebb tanóráim helyszínévé vált. Az egészségügyi és pedagógia ágazatokban vizsgabizottsági tagként és vizsgaelnökként tevékenykedek.
Vallom, hogy a hatékony tanári munka alapvető feltétele, hogy tanulóként is eredményesnek kell lennem, és amíg a katedrán állok, nem fordíthatok hátat a tanulói létnek sem. Mindezen feladatokhoz saját cégem nyújtja a munkáltatói hátteret, melynek ügyvezetője vagyok.
Szeretek tanítani – mert egyre több és több érdekes és szorgalmas emberrel ismerkedhetek meg.
Szeretek tanítani – mert egy jó iskolai közösség részévé válhatok
Szeretek tanítani – hisz felesleges a megszerzett tudásom, ha nem oszthatom meg másokkal.
Szeretek tanítani – mert minden tanóra újabb és újabb élményforrás számomra.
Üzenetem a jövőbeni tanulóknak:
Minden meg nem kezdett tanulás, minden kihagyott lehetőség örök veszteség marad. Hogy soha sincs késő, csak akkor tudod meg igazán, ha újra és újra belevágsz a tanulásba.
Katona Józsefné
Gyógypedagógus, szociálpedagógus, kriminálpedagógus, szociálpolitikus és közoktatási szakértő
Bemutatkozás
“Az embernek hitelesnek kell lenni; meg kell bíznia a saját tapasztalásban és tényekben; saját véleményét, nézeteit, önmagát vállalni; és feltétel nélkül elfogadni másokat.”
Szakterületeim: gyógypedagógia, szociálpedagógia, gyermek- és ifjúságvédelem, kriminálpedagógia, szociálpolitika.
Pályafutásomat általános ápolói, asszisztensi, gyermek ápolói-gondozói végzettség birtokában ápolónőként kezdtem a Vakok Állami Intézetében, majd a Mozgássérültek Állami Szociális Intézetében folytattam ápolónőként, és az első diplomám megszerzése után tanárként. Ezt követően több évtizeden keresztül tanítottam egészségügyi szakközépiskolában és felnőttoktatásban ápoló képzésben, valamint szociális gondozó és ápoló képzésben. Mellette tevékenykedtem ifjúságvédelmi felelősként, pszichológia-tanár szakos hallgatók vezető tanáraként, valamint érettségi elnökként közép és emelt szinten is.
Végzettségeim:
- gyógypedagógus, pszichopedagógia és oligofrénpedagógia szakon a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskolán;
- szociálpedagógus, gyermek- és ifjúságvédelmi, tanácsadó tanári és kriminálpedagógiai specializációval az Eszterházy Károly Tanárképző Főiskolán;
- szociálpolitikus a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán;
- szakvizsgázott pedagógus az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen közoktatási szakértő és külső gyakorlatvezető specializációval.
A Pannon Kincstárban 2016-tól tevékenykedem.
Úgy vélem, tanulóink számára nagyon fontos a folyamatos tanulás, új ismeretek szerzése, a technikai fejlődés és ahhoz kapcsolódó új módszerek megismerése, munkájuk során annak alkalmazása, hogy sikeresek, eredményesek, és elégedettek lehessenek munkájukban és az életükben is.
Nagy Nóra Zsófia
Szent Imre Egyetemi Oktatókórház, dietetikus
Bemutatkozás
Minél többet tudunk meg a „mi”-ről és a „miért”-ről, annál könnyebbé és hatékonyabbá válik a „hogyan”.
Szakterületeim: egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozás, betegségek diétás kezelése, mesterséges táplálás
2013-ban végeztem a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karán. Diplomám megszerzése után a budai Szent Imre Oktatókórház dietetikusa lettem, azóta is az intézmény dietetikai szolgálatát erősítem. 2015-ben az Istenhegyi Géndiagnosztikai Klinika csapatához csatlakoztam, ahol 4 éven át inzulin rezisztencia, meddőség és terhességi cukorbetegség kapcsán segítettem a hozzám fordulókat. 2019-ben szereztem meg Táplálkozástudományi MSc diplomámat és kezdem el a PhD képzést a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Doktori Iskolájában. Kórházi munkám mellett 2020 tavasza és 2021 ősze között a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karán a dietetikus hallgatók gyakorlati dietetika szemináriumi gyakorlatvezetője is voltam, illetve a dietetikus képzés kórházi gyakorlatának lebonyolításában a mai napig aktívan részt veszek.
A Pannon Kincstárban 2014 szeptembere óta oktatom a táplálkozástan, az étrendkiegészítők és tápszerek és táplálásterápia tantárgyakat.
A tanítás számomra azért nagyon fontos, mert esélyt ad, hogy az óra keretein belül eloszlassam a táplálkozást érintő tévhiteket, hangsúlyozzam a kiegyensúlyozott táplálkozás – és az egészséges életmód – fontosságát. A különböző betegségek terápiájának is elengedhetetlen eleme a kiegyensúlyozott, szervezetünk állapotához igazított, a tudomány által támogatott étrend. Szeretem saját tapasztalataimmal megtölteni az óráimat, úgy érzem, ettől sokkal közelebb tudom hozni ezt a kulcsfontosságú, csodálatos területet a hallgatók számára.
Hogyan fog foglalkozás-egészségügyi szakápolóként kinézni egy napod?
A foglalkozás-egészségügyi szakápoló olyan speciális ismeretekkel rendelkező ápoló, aki egy team tagjaként, feladatait részben önállóan, részben pedig a szakorvos utasítására, vagy vele, illetve más szakemberekkel együttműködve végzi.A szakápoló a foglalkozás-egészségügyi szakorvossal szorosan együttműködve részt vesz a munkavállalók optimális munkahelyi megterhelésével, egészségi állapotuk figyelemmel kísérésével kapcsolatos feladatokban. Tevékenysége kompetenciáján belül kiterjed a prevenció mindhárom szintjére. Felismeri a munkahelyi kockázati, kóroki tényezőket, balesetveszélyt és kompetenciaszintjének megfelelően megteszi a szükséges intézkedést. Szervezi és részt vállal a munkavállalói alkalmassági vizsgálatokban, az egészségügyi szűrővizsgálatokban, fertőző megbetegedések megelőzésében. Munkaköréhez tartozik a vérnyomásmérés, testsúly- és test- magasság mérés, BMI index számítás, látásélesség és színlátás vizsgálat, szűrő audiometriás vizsgálat, légzésfunkciós vizsgálat, doppler vizsgálat, EKG-készítés, laboratóriumi vizsgálat, egészségügyi állapotfelmérés. Részt vesz a sajátos egészségi helyzetek megoldásában várandóság, szoptatás, valamint fiatal-idős munkavállalók esetében. Folyamatosan nyomon követi a foglalkoztatási munkakörülményeket, felismeri a munkahigiénés, foglalkozás-egészségügyi, munka-, kémiai-, élelmiszerbiztonsági és a járványügyi szabályok megsértését. Részt vesz a foglalkozási megbetegedésben szenvedők kivizsgálásában, ellátásában, gondozásában, e meg- betegedések felkutatásában, bejelentésében. Közreműködik a megváltozott munkaképességű személyek foglalkozási rehabilitációjának megvalósításában, a foglalkoztathatósági vizsgálatokban. Gondozza a krónikus megbetegedésben szenvedő munkavállalókat. Tanácsot ad az egyéni védőeszközök használatával összefüggésben. Közreműködik a munkahelyi immunizálásban. Képesítésének megfelelően végzi a balesetek és egyéb oxyológiai esetek ellátását. Végzi a munkatársi elsősegélynyújtás oktatását, ellenőrzi a munkahelyi elsősegélynyújtó fel- szereléseket. Egészségvédő programokat szervez kiemelten az egészségkárosító tényezőkre (dohányzás, alkoholfogyasztás, drog, helytelen táplálkozás, stressz) fókuszálva. Kapcsolatot tart a munkavállalókon kívül a munkáltatókkal, munkabiztonsági szakemberekkel, érdekvédelmi, érdekképviseleti szervekkel, szakmai szervezetekkel, egyéb egészségügyi területekkel. Kezeli a foglalkozás-egészségügyben használt operációs rendszert. Képes a vonatkozó egészségügyi, higiénés, szabályokat alkalmazni, az egészségügyi dokumentációt kezelni. Betartja a szakterületen jelentkező tűz-, munka-, balesetvédelmi-, egészségügyi, biztonsági előírásokat. Szakmai ismereteit folyamatosan fejleszti, továbbképzéseken vesz részt, az önképzésre nagy hangsúlyt fektet. Részt vesz a foglalkozás-egészségügyi szolgálat minőségbiztosítási tevékenységében.
Miből áll a képzés?
Tanúsítvány
A tananyagegységek elsajátítása után modulzáró vizsgán illetve záróvizsgán mérjük tudásodat. Ezek sikeres teljesítése a tanúsítvány kiadásának feltétele.
Gyakorlat
Segítünk abban, hogyan fogj hozzá gyakorlati helyed kereséséhez. A gyakorlati idő a képzésed kötelező része.
Szakmai vizsga
A szakmai vizsgára a megszerzett tanúsítvánnyal tudsz jelentkezni egy akkreditált vizsgaközpontban.
Munkába állás
Több évtizedes szakértelmünknek és kiterjedt szakmai kapcsolati hálónknak köszönhetően nem csak a tudást adjuk. Kifejezetten tanulóinknak szóló álláshirdetésekkel segítünk karriered beindításában.
Tanulási területek
Fogászati anatómia, élettan, Fogászati szakismeret, Konzerváló fogászat, Parodontológia, Szájsebészet, dentoalveoláris sebészet, implantológia, elsősegélynyújtás, Gyermekfogászat, fogszabályozás, Fogpótlástan, Radiológia
Gyakran ismételt kérdések
Fizetés
Jelentkezés
A képzés menete
Vizsgázás
Ismerj meg minket jobban!
A Pannon Kincstár Humán Szakképző Központban több mint 15 éve biztosítjuk az utánpótlást a segítő szakmák, valamint a pénzügyi, jogi, logisztikai és más gazdasági szakterületek számára.
A nálunk végzett tanulókkal és a szakmájukban is aktívan dolgozó oktatóinkkal az elmúlt évek alatt hatalmasra nőtt a szakmai családunk.
Igyekszünk úgy alakítani képzési palettánkat, hogy időben felkészüljünk a változó helyzetekre és mindig magas szintű, piacképes tudást nyújtsunk.
Rólunk mondták
További kérdésed volna?
Az alábbi témákkal fordulhatsz hozzám telefonon és e-mailben:
- a képzés menetével,
- beiratkozással,
- gyakorlattal
kapcsolatos tudnivalók, vagy egyéb, a képzéshez fűződő kérdések.
Kovács Kristóf
tanulmányi referens
Kérdés esetén, kérünk, írj e-mailt a [email protected] e-mail címre, mely megkeresésekre 2 munkanapon belül válaszolunk.
Ügyfélfogadási idő:
Kedd-Péntek: 12:30-16:30
Szombat: 7:30-15:30