A korábbi OKJ 54 140 01 Gyógypedagógiai segítő munkatárs képzés megszűnt, helyette végezd el megújult, államilag elismert szakmai képzésünket ONLINE!
GYÓGYPEDAGÓGIAI ASSZISZTENS KÉPZÉS visszanézhető órákkal és ONLINE jegyzetekkel
MÁRCIUSI AJÁNLATAINK
Szombati csoportMost Popular
Egyösszegű tandíjbefizetés esetén: 129 000 Ft
Ft- A képzés megkezdésének feltétele: érettségi bizonyítvány
- 5 hónap
- Oktatási napok: hetente szombaton ONLINE elméleti oktatás 8:00-18:00 között
- Jelentkezési határidó: 2025. február 14.
- Beiratkozás: folyamatosan ONLINE formában!
- Kezdés: 2025. március 1.
- Tandíj részletekben*: 5×28 900 Ft – Részletek ITT!
- AJÁNDÉK Vizsgadrukk kezelő kurzus
Hétköznapi csoportMost Popular
Egyösszegű tandíjbefizetés esetén: 129 000 Ft
Ft- A képzés megkezdésének feltétele: érettségi bizonyítvány
- 5 hónap
- Oktatási napok: hetente kedden és csütörtökön ONLINE elméleti oktatás 17:00-21:10 között
- Jelentkezési határidó: 2025. február 14.
- Beiratkozás: folyamatosan ONLINE formában!
- Kezdés: 2025. március 1.
- Tandíj részletekben*: 5×28 900 Ft – Részletek ITT!
- AJÁNDÉK Vizsgadrukk kezelő kurzus
* – További infó a GYIK-ben.
Oktatóink
Online foglalkozásaink során aktív tanári jelenlét mellett otthonodból tehetsz szert a naprakész és mély szakmai tudásra. Fontos, hogy óráinkon olyan szakemberektől tanulhatsz, akik szakterületükön is aktívan végzik hivatásukat. Mindezek nemcsak a sikeres vizsgához segítenek hozzá, hanem ahhoz is, hogy a munka világába csöppenve valóban helyt tudj állni.
Gyírkis Ágnes
Gyógypedagógiai tanár, Fővárosi Pedagógiai Szakszolgálat II. kerületi Tagintézménye
Bemutatkozás
Ahhoz, hogy nagy dolgokat vigyünk végbe, nem csupán cselekednünk kell, de álmodnunk is, és nem csupán terveznünk, de hinnünk is.”
(Anatole France)
Szakterületeim: pedagógia, gyógypedagógiai ismeretek, kisgyermeknevelés.
A Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskolán gyógypedagógiai tanárként szurdopedagógia és oligofrénpedagógia szakirányon végeztem. Ezt megelőzően négy évig dolgoztam bölcsődei gondozónőként. Tanári pályámat a Siketek Általános Iskolájában kezdtem nevelőtanárként. A Bölcsődék Országos Módszertani Intézetben szakmai kísérletek módszerek kidolgozásában, kipróbálásában, az Országos Család és Gyermekvédelmi Intézetben képzések tervezésében, szervezésében, alapellátási módszertan kidolgozásában, a Nemzeti Család és Gyermekvédelmi Intézetben törvény előkészítésben vettem részt.
Az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karán szakvizsgáztam, gyógypedagógiai szakértő és mesterpedagógus vagyok.
Szociális szakképzési, gyógypedagógiai és gyermekvédelmi szakértőként mintegy tíz évig foglalkoztam bölcsődei korai fejlesztéssel, felnőttoktatással. 12 évig dolgoztam ambuláns korai fejlesztőként. A 2021-es tanévtől tankötelezett gyerekek, fiatalok vizsgálatában és terápiás ellátásban veszek részt.
Több mint egy évtizede tanítok a Pannonban. Úgy gondolom, oktatóként mindenkinek van valamilyen célja, ami mozgatja, motiválja, én azt tartom célomnak, hogy segítsem tanítványaimat a gyermekek megismerésének útján. Felkészítsem őket arra, hogy felismerjék, ha egy gyermeknek segítségre van szüksége. Tudják, hogyan segíthetik a gyermekeket abban, hogy kinyílhassanak a külvilág felé. Szívügyem, hogy a fejlődés támogatása akkor eredményes, ha ebben a gyermek családja is részt vesz, ehhez segítségre, bíztatásra, támogatásra, ötletekre, útmutatásra van szükségük. Nagyszerű dolgok születhetnek, ha akarunk, merünk együttműködni. Szeretném ezt a szemléletet átadni az óráimon.
Susko Nikoletta
Tanácsadó szakpszichológus
Bemutatkozás
Amíg élünk, addig VAN lehetőségünk: szeretni, fejlődni, felismerni, s ha kell változtatni.
Szakterületeim: pszichológia – ezen belül sokféle terület, pl. pszichológia alapja, pszichológiai alapismeretek, pszichológiai és pedagógiai ismeretek.
2008-ban szakmai pályafutásomat a Józsefvárosi Egyesített Bölcsődéknél kezdtem, ahol egyaránt foglalkoztam a bölcsődékbe járó gyermekekkel és szüleikkel, valamint a bölcsődék dolgozóival. 2009-től a bölcsődékkel párhuzamosan részese lehettem a Józsefvárosi Biztos Kezdet Gyerekház munkájának is. Ezen kívül szakmai tapasztalatot szereztem még a Diótörés Alapítvány Szenvedélybeteg Alacsonyküszöbű ellátásában, ahol 2015-től foglalkoztam nehéz sorsú (volt államigondozott, hajléktalan, szenvedélybeteg és/vagy pszichiátriai beteg) fiatalokkal egyéni és csoportos keretek között.
2014-től tanítok a Pannon Kincstárban, legtöbbször kisgyermeknevelő csoportokat és szociális területen képződőket. Szeretem, hogy a tananyag mellet merünk és tudunk együtt gondolkodni, hogy még az online tancsoport is tud olyan közeg lenni, ahol a hallgatók megoszthatják saját gyakorlati tapasztalataikat, kérdéseiket, kételyeiket és mindezekből építkezhetünk.
Jelenleg magánrendelés keretében dolgozom felnőttekkel.
Szőts Etelka
Gyógypedagógus
Bemutatkozás
„Teljes joguk van embermódra élni
a Véletlen hínárából kimentett
sebzetteknek a Törvény terén,
joguk van játszani, remélni, látni,
tanulni, emlékezni, hinni, tenni
lebírni tébolyt és kora halált”
(Garai Gábor)
Több mint három és fél évtizede dolgozom gyógypedagógusként, jelenleg egy budapesti, 3. kerületi szegregált iskolában foglalkozom tanulásban akadályozott és mentálisan sérült gyermekekkel, beosztásom szerint gyógypedagógus-osztályfőnök vagyok.
Eredeti végzettségeim: óvónő, oligofrén szakos gyógypedagógiai tanár és mentálhigiénés szakember.
Elsősorban a serdülő korosztállyal foglalkozom, az 5-8. osztályos gyerekeket tanítom a készségtantárgyakon kívül minden tantárgyból, így lehetőségem van az oktatási-nevelési feladatokon túl az igazi közösségépítésre is. Nagyon nyitott vagyok az új tanítási módszerek és eszközök tekintetében. Folyamatosan bővítem a tudásomat az IKT területén, amelynek igen nagy jelentőséget tulajdonítok. Ezen eszközök játékosságának köszönhetően több sikerélményhez jutnak a tanítványaim, ami elengedhetetlenül fontos, főleg abban az intézményben, ahol dolgozom, hiszen többségében állami nevelt gyerekekről van szó.
Igazi hivatásként tekintek a munkámra. Szerencsésnek mondhatom magam, mert mindig érnek olyan ingerek, élmények, visszacsatolások, amelyek abszolút megvédtek, és jelenleg is megvédnek a kiégéstől. Számomra a legnagyobb sikert az jelenti, hogy tanítványaim nagy többségével a mai napig tartom a kapcsolatot. Nagyon sokukra büszke lehetek, mert a gyermekkorukban általam kapott tudáson kívül a pozitív értékek is megszilárdultak, ezáltal hasznos tagjai lehetnek a társadalomnak.
Hogyan fog gyógypedagógiai asszisztensként kinézni egy napod?
A gyógypedagógiai asszisztens bölcsődében, integrált óvodában, iskolában, speciális óvodában, iskolában, speciális gyermekotthonban, speciális lakásotthonban és felnőtt fogyatékosok intézményeiben, felsőfokú végzettségű szakember, irányítása mellett végzi szakirányú munkáját. Részt vesz a közvetlen gyógypedagógiai munkában az intézményen belüli és kívüli programok, szabadidős tevékenységek előkészítésében, szervezésében és lebonyolításában. Felügyeli, kíséri a gyermekeket/tanulókat, csoportokat. A gyógypedagógus/pedagógus útmutatásai alapján ellátja a sajátos nevelési igény-specifikus, fogyatékosság-specifikus, gyógypedagógiai asszisztensi feladatokat. Közreműködik a sajátos nevelési igényű személyek körében vég- 2 zett általános jellegű nevelési, oktatási, gondozási feladatokban, a tanórák előkészületeiben és lebonyolításában, a higiénés szokásrendszer kialakításában, valamint a közösen végezhető munkatevékenységekben. Segít az intézmény és a család kapcsolatának koordinálásában. Betartja a titoktartási kötelezettséget. Munkáját a sajátos nevelési igényű, fogyatékos személyekkel, családtagjaikkal, és más szakemberekkel történő kölcsönös tisztelet, tolerancia és hatékony kommunikáció határozza meg. A szakképesítéssel rendelkező képes:
- olvasott, írott köznyelvi és szakmai szöveget megérteni
- köznyelvi és szakmai szöveget írni
- információk gyűjtésére
- empátiára, toleranciára
- adekvát kommunikációra
- konfliktusmegoldásra
- a szabadidős tevékenységek önálló szervezésére
- gondozási, önkiszolgálási feladatok irányítására
- munkatevékenységek szervezésére, megvalósítására
- hatékony munkára a gyógypedagógussal együttműködve
- nevelési módszerek megválasztására, alkalmazására
- foglalkozások eszközeinek előkészítésére
- differenciált bánásmódra
- a különleges bánásmódot igénylő gyermek felismerésére
- a gyógypedagógus/pedagógus által kijelölt feladatok végrehajtására
- ügyeleti feladatok ellátására
- munkatevékenységek szervezésére, megvalósítására
Miből áll a képzés?
Tanúsítvány
A tananyagegységek elsajátítása után modulzáró vizsgán illetve záróvizsgán mérjük tudásodat. Ezek sikeres teljesítése a tanúsítvány kiadásának feltétele.
Gyakorlat
Segítünk abban, hogyan fogj hozzá gyakorlati helyed kereséséhez. A gyakorlati idő a képzésed kötelező része.
Szakmai vizsga
A szakmai vizsgára a megszerzett tanúsítvánnyal tudsz jelentkezni egy akkreditált vizsgaközpontban.
Munkába állás
Több évtizedes szakértelmünknek és kiterjedt szakmai kapcsolati hálónknak köszönhetően nem csak a tudást adjuk. Kifejezetten tanulóinknak szóló álláshirdetésekkel segítünk karriered beindításában.
Tananyagegységek
Gyakran ismételt kérdések
Fizetés
Jelentkezés
A képzés menete
Vizsgázás
Ismerj meg minket jobban!
A Pannon Kincstár Humán Szakképző Központban több mint 15 éve biztosítjuk az utánpótlást a segítő szakmák, valamint a pénzügyi, jogi, logisztikai és más gazdasági szakterületek számára.
A nálunk végzett tanulókkal és a szakmájukban is aktívan dolgozó oktatóinkkal az elmúlt évek alatt hatalmasra nőtt a szakmai családunk.
Igyekszünk úgy alakítani képzési palettánkat, hogy időben felkészüljünk a változó helyzetekre és mindig magas szintű, piacképes tudást nyújtsunk.
Rólunk mondták
További kérdésed volna?
Az alábbi témákkal fordulhatsz hozzám telefonon vagy e-mailben:
- a képzés menetével,
- beiratkozással,
- gyakorlattal
kapcsolatos tudnivalók, vagy egyéb, a képzéshez fűződő kérdések.
Krmpotity Nikolette
tanulmányi referens
Kérdés esetén, kérünk, írj e-mailt a [email protected] e-mail címre, mely megkeresésekre 2 munkanapon belül válaszolunk.
Ügyfélfogadási idő:
Kedd-Péntek: 12:30-16:30
Szombat: 7:30-15:30