A korábbi OKJ 55 725 11 Klinikai fogászati higiénikus képzés megszűnt, helyette végezd el megújult, államilag elismert szakmai képzésünket ONLINE!
KLINIKAI FOGÁSZATI HIGIÉNIKUS KÉPZÉS visszanézhető órákkal és ONLINE jegyzetekkel
FEBRUÁRI AJÁNLATAINK
A csoportMost Popular
Egyösszegű tandíjbefizetés esetén: 169 000 Ft
Per Month- A képzés megkezdésének feltétele: érettségi bizonyítvány, megszerzett (OKJ 52 vagy 54 vagy PK szerinti 5 0913 03 02) Fogászati asszisztens szakképesítés, Fogászati asszisztens képzettség megszerzése után 1 éves fogászati asszisztensi munkakörben megszerzett gyakorlat és szakmai egészségügyi alkalmasság (foglalkozás-egészségügyi szakellátó hely által kiállított igazolás)
- 5 hónap
- Oktatási napok: hetente ONLINE elméleti oktatás szombaton 8:30-16:30 között
- Jelentkezési határidő: 2025. január 31.
- Beiratkozás: folyamatosan ONLINE formában!
- Kezdés: 2025. február 8. – BIZTOSAN INDUL!
- Tandíj részletekben*: 5×37 900 Ft – Részletek ITT!
- AJÁNDÉK Vizsgadrukk kezelő kurzus
B csoportMost Popular
Egyösszegű tandíjbefizetés esetén: 71 000 Ft
Ft- A képzés megkezdésének feltétele: érettségi bizonyítvány, megszerzett (OKJ 52 vagy 54 vagy PK szerinti 5 0913 03 02) Fogászati asszisztens végzettség és a Fogászati asszisztens képzettség megszerzése után 1 éves fogászati asszisztensi munkakörben megszerzett gyakorlat, valamint elvégzett OKJ Klinikai fogászati higiénikus képzés és szakmai egészségügyi alkalmasság (foglalkozás-egészségügyi szakellátó hely által kiállított igazolás)
- 1 hónap
- Oktatási napok: hetente ONLINE elméleti oktatás szombaton 8:30-16:30 között
- Jelentkezési határidő: 2025. január 31.
- Beiratkozás: folyamatosan ONLINE formában!
- Kezdés: 2025. február 8. – BIZTOSAN INDUL!
- Tandíj részletekben*: 1×71 000 Ft – Részletek ITT!
- AJÁNDÉK Vizsgadrukk kezelő kurzus
* – További infó a GYIK-ben.
Oktatóink
Online foglalkozásaink során aktív tanári jelenlét mellett otthonodból tehetsz szert a naprakész és mély szakmai tudásra. Fontos, hogy óráinkon olyan szakemberektől tanulhatsz, akik szakterületükön is aktívan végzik hivatásukat. Mindezek nemcsak a sikeres vizsgához segítenek hozzá, hanem ahhoz is, hogy a munka világába csöppenve valóban helyt tudj állni.
Papp Tamara Edit
Értékesítési szaktanácsadó, Front Dent Kft., Varga Dent Fogászat, Relax Dent Fogászat
Bemutatkozás
Szakterületeim: egészségnevelés, prevenció, műszertan, gyerekfogászat, orthodontia.
1989-ben kezdtem fogászati asszisztensi pályafutásomat, hosszú évekig állami intézményben dolgozhattam olyan kollégákkal, akik mellett sokat fejlődtem, tanultam a szakma szépségeit. Ezzel párhuzamosan folyamatosan bővítettem szakmai tudásomat, és hogy megismerjem a szakma másik oldalát is, egy praxismenedzser képzést is elvégeztem.
2000-ben Klinikai fogászati higiénikus végzettséget, 2006-ban softlaser kezelői, 2010-ben Rtg és 3D kezelő, 2018-ban pedig praxismenedzser végzettséget szereztem.
Folyamatos fejlődésem érdekében rendszeres továbbképzéseken bővítem szakmai tudásomat.
Munkám során főleg szájsebészeti, implantológiai vonalon dolgoztam, de nem idegen számomra az endondontia,a konzerváló fogászat és a gyermekfogászat régiói sem.
2013 óta tudásom legjavát adva részt veszek a fogászati asszisztensek és dentálhigiénikusok képzésében, mint szakmai oktató.
Oktatói munkám során diákjaimnak igyekszem minél szemléletesebben, alaposabban kiemelni a szakma csínját-bínját, és tudásuk bővítéseként külső képzéseken, előadásokon való részvételt szervezek.
Nagyon fontos, hogy a fogászati szakma ne csak egy munka legyen számukra, hanem igazi hivatás. Ezt a szakmát hatalmas szakmai alázattal, empátiával, szívvel-lélekkel lehet igazán csinálni.
A prevenció és megelőzés a fő motiváció a szakmámban. Dentálhigiénikusi munkám során nap mint nap szembesülök a prevenció fontosságával, és motiváló számomra a páciensek elégedett mosolya a kezelésük végén.
Pákozdi Szilvia
Zuglói Egészségügyi Szolgálat BARDENT Kft., Kavics Dental
Bemutatkozás
„Az emberek, miközben tanítanak, maguk is tanulnak.”
(Seneca)
Szakterületeim: fogászati anatómia, fogpótlástan, fogászati prevenció és szájhigiénia, valamint az általános ismeretek közül a pedagógia, pszichológia, szociológia fogászat szempontjából fontos témái.
2010 óta tanítok a Pannon Kincstárban fogászati asszisztenseket és klinikai fogászati higiénikusokat. Az eredeti szakmám fogtechnikus, bár jelenleg aktívan asszisztensként és dentalhigiénikusként dolgozom, sosem szakadtam el a fogászat eme területétől sem.
Közel 30 éves szakmai tapasztalataimat igyekszem megosztani a hallgatóimmal úgy, hogy az első naptól kezdve partnerként és „leendő kollégaként” tekintünk egymásra. Pedagógiai végzettségem (Wesley János Főiskola) miatt fontosnak tartom, különösen a felnőttképzés esetében, hogy oktatók és ne kioktatók legyünk.
Az elmúlt időszak tapasztalata számomra az, hogy az online oktatás – amelytől mindannyian tartottunk – szerintem pozitív változásokat is hozott. A kedvenc latin mondásommal élve: Tempora mutantur et not mutamur in illis – Változnak az idők es mi is változunk bennük.
Célom, hogy tanítványaim szakmailag felkészültté, empatikussá és együttműködő szakemberekké váljanak. Kompetenciájukhoz mérten határozottak legyenek, amelynek alapja az iskolában megszerzett tudás. Szeretek törődni a hallgatókkal, később is figyelemmel kísérem a pályájukat, nem engedem el őket. Hiszem, hogy a tananyagon kívül egy szemléletet is sikerül átadnom a szakma szeretetéről.
A legnagyobb öröm számomra, amikor 10 éve végzett tanítványaim is megkeresnek és az is büszkeséggel tölt el, amikor lépten-nyomon Pannonos hallgatókkal találkozom a szakmában.
Hogyan fog klinikai fogászati higiénikusként kinézni egy napod?
A klinikai fogászati higiénikus a fog(szak)orvos, a fogászati asszisztens és a fogtechnikus mellett a fogászati team tagja. Tevékenységét fog(szak)orvosi indikáció és felügyelet mellett, valamint önálló feladat- és felelősségi körben végzi. Önálló feladatköre a páciensek fogászati egészségnevelése és irányítása. A gyermek, ifjúsági és/vagy felnőtt fogászati alapellátás keretében prevenciós tevékenységet végez orvosi indikáció és felügyelet mellett.
Aktívan részt vesz a preventív és egyéb gondozási, oktatási intézményrendszerek munkájában:
óvoda, iskola- és ifjúsági fogászat, várandós-, csecsemő és kisgyermekgondozás, fogyatékkalélők fogazati prevenciós ellátása, idősek fogazati gondozása, valamint ágyhoz, lakáshoz kötöttek fogazati gondozása. Megtanítja a pácienseknek a szájüregi egészség megőrzésére szolgáló alapvető tevékenységeket (fogmosási technikák, fogkrémek fajtái, kémiai plakk-kontroll). Szakmai tevékenysége kiterjed preventív fogászati beavatkozásokra, szájhigiénés és fogesztétikai vizsgálatokra. Kezeléseket végez ambuláns és fekvőbetegeken. Elvégzi a szájüreg sztomatoonkológiai vizsgálatát, segédkezik a páciensek ellátásában és pszichés támogatásában. A mindennapi munkájához szükséges magasszintű szakmai és alapszintű pedagógiai és pszichológiai ismeretekkel rendelkezik, és azokat alkalmazza.
Időben felismeri az egészségügyi kockázatot hordozó helyzeteket, a fertőzésveszélyt,. A fertőzések kialakulását, illetve átvitelét megelőzi. Az elsősegélynyújtás szabályai szerint elsősegélyt
nyújt, alapszintű újraélesztést végez.
Miből áll a képzés?
Tanúsítvány
A tananyagegységek elsajátítása után modulzáró vizsgán illetve záróvizsgán mérjük tudásodat. Ezek sikeres teljesítése a tanúsítvány kiadásának feltétele.
Gyakorlat
Segítünk abban, hogyan fogj hozzá gyakorlati helyed kereséséhez. A gyakorlati idő a képzésed kötelező része.
Szakmai vizsga
A szakmai vizsgára a megszerzett tanúsítvánnyal tudsz jelentkezni egy akkreditált vizsgaközpontban.
Munkába állás
Több évtizedes szakértelmünknek és kiterjedt szakmai kapcsolati hálónknak köszönhetően nem csak a tudást adjuk. Kifejezetten tanulóinknak szóló álláshirdetésekkel segítünk karriered beindításában.
Tanulási területek
Egészségügyi etikai és betegjogi alapismeretek, Kommunikáció alapjai, Az emberi test felépítése, Elsősegélynyújtási alapismeretek, Munka-balesetvédelem, betegbiztonság, Alapápolás-gondozás, Irányított gyógyszerelés, Komplex klinikai szimulációs gyakorlat, Vitális paraméterek és injekciózás rendelőintézeti gyakorlat
Szakmai kémiai és biokémiai alapok, Szakmai fizikai és biofizikai alapok, Egészségügyi informatika, Egészségügyi terminológia, Egészségügyi jog és etika alapjai, Sejtbiológia
Emberi test és működése, Alapvető higiénés rendszabályok, Általános ápolástan és gondozástan, Gyógyszertani alapismeretek, Kommunikáció, Általános laboratóriumi alapismeretek, Rehabilitációs alapismeretek és fizioterápia
Szociológia alapjai, Pszichológia alapjai, Népegészségtan, egészségfejlesztés, Pedagógiai- betegoktatási alapismeretek
Belgyógyászat és ápolástana, Sebészet és ápolástana, Kisklinikumi ismeretek és ápolástanuk, Szülészet-nőgyógyászat klinikuma, Neurológia klinikuma, Pszichiátria klinikuma, Geriátria klinikuma
Fogászati anatómia, élettan, Fogászati szakismeret, Konzerváló fogászat, Parodontológia, Szájsebészet, dentoalveoláris sebészet, implantológia, elsősegélynyújtás, Gyermekfogászat, fogszabályozás, Fogpótlástan, Radiológia
Gyakran ismételt kérdések
Fizetés
Jelentkezés
A képzés menete
Vizsgázás
Ismerj meg minket jobban!
A Pannon Kincstár Humán Szakképző Központban több mint 15 éve biztosítjuk az utánpótlást a segítő szakmák, valamint a pénzügyi, jogi, logisztikai és más gazdasági szakterületek számára.
A nálunk végzett tanulókkal és a szakmájukban is aktívan dolgozó oktatóinkkal az elmúlt évek alatt hatalmasra nőtt a szakmai családunk.
Igyekszünk úgy alakítani képzési palettánkat, hogy időben felkészüljünk a változó helyzetekre és mindig magas szintű, piacképes tudást nyújtsunk.
Rólunk mondták
További kérdésed volna?
Az alábbi témákkal fordulhatsz hozzám telefonon vagy e-mailben:
- a képzés menetével,
- beiratkozással,
- gyakorlattal
kapcsolatos tudnivalók, vagy egyéb, a képzéshez fűződő kérdések.
Krmpotity Nikolette
tanulmányi referens
Kérdés esetén, kérünk, írj e-mailt a [email protected] e-mail címre, mely megkeresésekre 2 munkanapon belül válaszolunk.
Ügyfélfogadási idő:
Kedd-Péntek: 12:30-16:30
Szombat: 7:30-15:30