A korábbi OKJ 53 861 10 Tűzvédelmi főelőadó képzés megszűnt, helyette végezd el megújult, államilag elismert szakmai képzésünket ONLINE!
TŰZVÉDELMI FŐELŐADÓ KÉPZÉS visszanézhető órákkal és ONLINE jegyzetekkel
ÁPRILISI AJÁNLATAINK
Szombati csoportLegnépszerűbb ajánlat!
Egyösszegű tandíjbefizetés esetén: 150 000 Ft
Ft- A képzés megkezdésének feltétele: érettségi bizonyítvány és OKJ 53 861 10 Tűzvédelmi előadó szakképesítés vagy 10324017 Tűzvédelmi előadó szakképesítés
- 2 hónap
- Oktatási napok: hetente szombaton ONLINE elméleti oktatás 8:30-15:10 között
- Jelentkezési határidő: 2025. március 14.
- Beiratkozás: folyamatosan ONLINE formában!
- Kezdés: 2025. április 5.
- Tandíj részletekben*: 2×82 900 Ft – Részletek ITT!
- AJÁNDÉK Vizsgadrukk kezelő kurzus
Hétköznapi csoportMost Popular
Egyösszegű tandíjbefizetés esetén: 150 000 Ft
Ft- A képzés megkezdésének feltétele: érettségi bizonyítvány és OKJ 53 861 10 Tűzvédelmi előadó szakképesítés vagy 10324017 Tűzvédelmi előadó szakképesítés
- 2 hónap
- Oktatási napok: hetente kedden és csütörtökön ONLINE elméleti oktatás 17:00-20:10 között
- Jelentkezési határidő: 2025. március 14.
- Beiratkozás: folyamatosan ONLINE formában!
- Kezdés: 2025. április 5.
- Tandíj részletekben*: 2×82 900 Ft – Részletek ITT!
- AJÁNDÉK Vizsgadrukk kezelő kurzus
* – További infó a GYIK-ben.
Hogyan fog tűzvédelmi főelőadóként kinézni egy napod?
A tűzvédelmi főelőadó foglalkoztatásra irányuló jogviszonyban vagy szolgáltatóként végzi a jogszabályban meghatározott, legmagasabb tűzvédelmi kockázati szintű gazdálkodó szervek, létesítmények tűzvédelmi igazgatását. Feladatai körében szakmailag előkészíti és támogatja a tűzvédelemmel kapcsolatos, akár fejlesztésre irányuló vezetői döntéseket, intézkedéseket, szervezi és irányítja a tűzvédelmi szervezetben résztvevők tevékenységét, közreműködik a létesítményi tűzoltóságok megszervezésében, hatékony üzemeltetésében. Munkáját részben önállóan, részben vezetőtársaival, beosztottjaival, valamint a hatóságokkal és a szolgáltatókkal együttműködve látja el. Intézkedik a gazdálkodó szerezet, létesítmény tűzvédelmi helyzetének rendezése, szabályozása, tűzvédelmi dokumentumainak elkészítése és helyes kezelése, a tűzvédelmi oktatással és szakvizsgával kapcsolatos feladatok ellátása, a létesítmény hatósági ellenőrzése, a tűzvédelmi jogi és szakmai szabályok betartatása, valamint a hiányosságok megszüntetése érdekében. Tűz esetén intézkedik a gazdálkodó szervezet tűzjelzéssel, tűzoltással, mentéssel, valamint a tűzvizsgálattal kapcsolatos kötelezettségeinek, feladatainak jog- és szakszerű teljesítése érdekében.
Oktatóink
Online foglalkozásaink során aktív tanári jelenlét mellett otthonodból tehetsz szert a naprakész és mély szakmai tudásra. Fontos, hogy óráinkon olyan szakemberektől tanulhatsz, akik szakterületükön is aktívan végzik hivatásukat. Mindezek nemcsak a sikeres vizsgához segítenek hozzá, hanem ahhoz is, hogy a munka világába csöppenve valóban helyt tudj állni.
Balázs Mihály Ádám
Hivatásos tűzoltó
Bemutatkozás
„Sose volt jobb melóm” (kedvenc filmes idézetem).
Szakterületem: mentő tűzvédelem
Több mint 15 éve szolgálok hivatásos tűzoltóként. Szakmai előmenetelem során több beosztást is betöltöttem már, de mindvégig az operatív feladatok végrehajtásában vettem részt. A káresetek felszámolását, a tűzoltást és a műszaki mentést végeztem és végzem jelenleg is. Végzettségeim szerint tűzvédelmi mérnök, illetve okleveles katasztrófavédelmi mérnök vagyok.
A tűzvédelmi tanfolyamokon szerzett közel 5 éves oktatói tapasztalatomat immár 1 éve kamatoztathatom a Pannon Kincstárnál oktatóként.
A hallgatók az égés- és oltáselmélet, az oltóanyag-ismeret, a tűzoltás és műszaki mentés szervezése, szervezete, a tűzoltó szakfelszerelések, illetve további, a mentő tűzvédelemhez kapcsolódó témakörben találkozhatnak velem.
Valóban sose volt jobb melóm, azaz hivatásom a tűzoltónál, és sose volt jobb melóm az oktatásánál.
Dr. Albert Albert
Tűz- és munkavédelmi vállalkozó, nyugdíjas
Bemutatkozás
38 évet töltöttem a tűzoltóságnál, vonulós tűzoltóként kezdtem, aztán a tűzvédelmi jogszabályok szerkesztése mellett főleg az oktatási tevékenységet folytattam
47 éves oktatói tapasztalattal rendelkezem, ebből 27 évet töltöttem a felsőoktatásban: Ybl Mikós Főiskola, ELTE Állam- és Jogtudományi Kar, Rendőrtiszti Főiskola. Pályám során mindig arra törekedtem, hogy közérthetően adjam át azokat a szakmai ismereteket, amelyek hozzásegítik a hallgatóinkat ahhoz, hogy már pályájuk kezdetén is magas színvonalon végezhetik a munkájukat.
2022 márciusában kezdtem oktatni a Pannon Kincstárnál.
A tűzvédelem olyan szakma, amely az emberi élet védelmét szolgálja, ezért folyamatosan fejleszteni kell tudásunkat.
Balázs-Héjja Angéla
EHS szakmérnök, mérnöktanár vállalkozó
Bemutatkozás
„Improvizál, alkalmaz, elhárít!”
Szakterületem: tűzvédelem, munkavédelem, környezetvédelem
Első diplomámat az ELTE Természettudományi Karán szereztem földtudományokból. Itt lehetőséget kaptam, hogy már tanulmányaim alatt kutatási asszisztensként részt vegyek a laboratóriumi kutatómunkában és a hallgatók felkészítésében. Megismertem az alapkutatás szépségeit, ezzel a tapasztalattal felvértezve pedig úgy döntöttem, hogy a gyakorlatiasabb mérnöktudományok felé fordulok.
Miután katasztrófavédelmi mérnökként diplomát szereztem, szaktudásomat az egészségügyi és felsőoktatási intézmények üzemeltetésével kapcsolatos feladatokban kamatoztattam. 2013 és 2019 között részt vettem az egyetemi oktatásban is a Semmelweis Egyetemen, illetve a Testnevelési Egyetemen. 2020-ban megalapítottam saját vállalkozásomat, így a munkám során sokkal szabadabban képviselhetem azokat az értékeket, melyeket EHS szakemberként fontosnak tartok.
A szakképzésbe 2015-ben kapcsolódtam be, ahol először tűz- és munkavédelmi jellegű modulok oktatásával bíztak meg, majd a későbbiekben tűzvédelmi, munkavédelmi és környezetvédelmi képzések oktatója lettem. 2021 óta vagyok a Pannon Kincstár oktatója.
Azok a hallgatók, akik környezetvédelmi és biztonsági kérdésekkel foglalkoznak, egy igazán fontos és hasznos területet ismerhetnek meg. Így nem kérdés, hogy munkájuk által ők is fontossá és hasznossá válnak. Én ma is ezt választanám!
Miből áll a képzés?
Tanusítvány
A tananyagegységek elsajátítása után modulzáró vizsgán illetve záróvizsgán mérjük tudásodat. Ezek sikeres teljesítése a tanusítvány kiadásának feltétele.
Gyakorlat
Segítünk abban, hogyan fogj hozzá gyakorlati helyed kereséséhez. A gyakorlati idő a képzésed kötelező része.
Szakmai vizsga
A szakmai vizsgára a megszerzett tanúsítvánnyal tudsz jelentkezni egy akkreditált vizsgaközpontban.
Munkába állás
Több évtizedes szakértelmünknek és kiterjedt szakmai kapcsolati hálónknak köszönhetően nem csak a tudást adjuk. Kifejezetten tanulóinknak szóló álláshirdetésekkel segítünk karriered beindításában.
Tananyagegységek
Gyakran ismételt kérdések
Fizetés
Jelentkezés
A képzés menete
Vizsgázás
Ismerj meg minket jobban!
A Pannon Kincstár Humán Szakképző Központban több mint 15 éve biztosítjuk az utánpótlást a segítő szakmák, valamint a pénzügyi, jogi, logisztikai és más gazdasági szakterületek számára.
A nálunk végzett tanulókkal és a szakmájukban is aktívan dolgozó oktatóinkkal az elmúlt évek alatt hatalmasra nőtt a szakmai családunk.
Igyekszünk úgy alakítani a képzési palettánkat, hogy időben felkészüljünk a változó helyzetekre és mindig magas szintű, piacképes tudást nyújtsunk.
Rólunk mondták
További kérdésed volna?
Az alábbi témákkal fordulhatsz hozzám e-mailben:
- a képzés menetével,
- beiratkozással,
- gyakorlattal
kapcsolatos tudnivalók, vagy egyéb, a képzéshez fűződő kérdések.
Tokodi Krisztina
ügyfélkapcsolati adminisztrátor
Kérdés esetén, kérünk, írj e-mailt a [email protected] e-mail címre, mely megkeresésekre 2 munkanapon belül válaszolunk.
Ügyfélfogadási idő:
Kedd-Péntek: 12:30-16:30
Szombat: 7:30-15:30